Home Politika VIDEO: ZMĚNA VE VÝKUPU POZEMKŮ ZRYCHLÍ STAVBY, R35 ZAČNE RŮST UŽ ZA ROK

VIDEO: ZMĚNA VE VÝKUPU POZEMKŮ ZRYCHLÍ STAVBY, R35 ZAČNE RŮST UŽ ZA ROK

VIDEO: ZMĚNA VE VÝKUPU POZEMKŮ ZRYCHLÍ STAVBY, R35 ZAČNE RŮST UŽ ZA ROK
411
0

Zdržením při stavbě nových silnic a dálnic by měl být konec. Poslanci sjednotili částku, za kterou bude v budoucnu stát parcely vykupovat. Měly by tak skončit letité spory, při kterých někteří vlastníci „uhádali“ i šestináctinásobek tržní ceny půdy.

„Pro silnici R35 se letos udělalo nejvíce za posledních pět, možná osm let,“ uvedl na tiskové konferenci poslanec za Pardubický kraj Martin Kolovratník. Podle jeho slov je největším přínosem pro plánovanou páteřní komunikace Pardubického kraje změna v pravidlech výkupu pozemků. „Vedení Ředitelství silnic a dálnic se nedařilo od majitelů pozemky vykupovat, protože ceny byly nízké,“ vysvětlil Kolovratník s tím, že zákonodárci výkupní cenu zvýšili.

Už žádné dohady

Zákon o ceně výkupu nehovořil dostatečně jasně. Někteří majitelé tak prodej úmyslně zdržovali, aby od státu získali více peněz. Dříve totiž stát mohl za parcely nabídnout až šestnáctinásobek její skutečné hodnoty. „Dneska všichni vědí, že pokud stát od nich bude vykupovat, dostanou jednoznačně a pouze osminásobek za půdu a příslušenství,“ dodal Kolovratník.

Podle poslance zbývá v prvních dvou úsecích rychlostní silnice R35 vykoupit posledních několik pozemků. Jejich majitelé se státem odmítli komunikovat, půdu proto stát vyvlastní.

Celý rozhovor s Martinem Kolovratníkem můžete zhlédnout v následujícím videu:

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *