Home Krimi UŽ ŽÁDNÉ NOŠENÍ VÝBUŠNIN DOMŮ, EXPLOSIA PŘITVRDILA KONTROLY

UŽ ŽÁDNÉ NOŠENÍ VÝBUŠNIN DOMŮ, EXPLOSIA PŘITVRDILA KONTROLY

UŽ ŽÁDNÉ NOŠENÍ VÝBUŠNIN DOMŮ, EXPLOSIA PŘITVRDILA KONTROLY
287
0

Společnost Explozia zvýšila zabezpečení svých podniků. Nedávno totiž v obci Valy u přelouče policie nalezla desítky kilogramů výbušniny u bývalých zaměstnanců firmy.„Byl jsem ujištěn, že v posledním období byla zostřena ostraha včetně intenzivnějších namátkových kontrol zaměstnanců,“ uvedl hejtman pardubického kraje Martin Netolický. O změnách v zabezpečení areálu společnosti ujistil hejtmana ředitel Explosie na společném jednání. „Přijatá opatření tak budou učiněna v maximální možné míře, aby k podobným excesům v budoucnosti nedocházelo, byť nelze úplně eliminovat selhání jednotlivce,“ dodal Netolický.
„V rámci společnosti Explosia dochází k několikastupňové kontrole, pokud jde o zamezení nedovoleného vynesení výbušnin a jiných nebezpečných látek z areálu společnosti. Tato opatření jsou založena na různých metodách fyzické i elektronické kontroly, a to jak přímo u zdroje, tak i na hranicích areálu specializovanou externí agenturou,“ uvádí firma na svých webových stránkách s tím, že bližší podrobnosti kvůli účinnosti kontrol zveřejňovat nebude.
Zabezpečení areálu by mělo zabránit případnému vzniku podobné hrozby, jako nastala začátkem října ve Valech u Přelouče. Při domovní prohlídce tam policisté nalezli stovky kilogramů chemikálií, výbušnin, zbraní a granátů. Nemalá část z domácího arzenálu pocházela právě z Explosie. Později vyšlo najevo, že je v případu zapojeno více lidí, z nichž někteří jsou bývalými zaměstnanci firmy.

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *