Home Z regionu ÚPLNĚ PRVNÍ PŘEDNÁŠKA NA TÉMA SMART CITY V PARDUBICÍCH! ANEB VŠE O CHYTRÝCH MĚSTECH V RÁMCI DNE KLASTRŮ V PARDUBICKÉM KRAJI

ÚPLNĚ PRVNÍ PŘEDNÁŠKA NA TÉMA SMART CITY V PARDUBICÍCH! ANEB VŠE O CHYTRÝCH MĚSTECH V RÁMCI DNE KLASTRŮ V PARDUBICKÉM KRAJI

ÚPLNĚ PRVNÍ PŘEDNÁŠKA NA TÉMA SMART CITY V PARDUBICÍCH! ANEB VŠE O CHYTRÝCH MĚSTECH V RÁMCI DNE KLASTRŮ V PARDUBICKÉM KRAJI
263
0

Nejenom Smart City, ale také Smart Region- že si u těchto pojmů nejste jistí v kramflecích? Inteligentní města a regiony jsou hudbou budoucnosti. Více se můžete dozvědět už tento čtvrtek. Na akci Den klastrů v Pardubickém kraji totiž zavítá uznávaný odborník na Smart City Jakub Slavík.

„Infrastruktura Smart Cities se skládá z chytré mobility, chytré energetiky a informačních a komunikačních systémů, které to podporují. Je to strategický koncept, který za pomoci moderních technologií pomáhá zlepšovat život ve městě, a tím i jeho hospodářskou prosperitu. Každopádně nejdůležitější je, aby se přes všechny technologie v takovémto městě hlavně dobře žilo,“ přiblížil smysl Smart City Jakub Slavík.

Více informací o fungování chytrých měst prozradí Jakub Slavík právě ve čtvrtek 28. dubna v rámci Dne Klastrů v Pardubickém kraji, což je vůbec první akce svého druhu v celé České republice a záštitu nad ní převzali Pardubický kraj, hejtman Pardubického kraje, primátor města Pardubic, Ministerstvo průmyslu a obchodu a CzechInvest.

„Jsme nadšení z toho, že je o akci takový zájem. To, že v rámci Dne klastrů bude přednášet takový odborník jako je Jakub Slavík, je pro nás garancí té nejvyšší kvality,“ uvedl PR manager Hi-Tech inovačního klastru Zdeněk Polanský.

Na Dni klastrů budou také přednášky na téma Smart Region – i tady budou své znalosti prezentovat ti největší odborníci. „Přednášky budou opravdu pestré. Společně s Ondřejem Mamulou, který je náš technologický partner z francouzské korporace s letitými zkušenostmi, se budeme věnovat právě žhavému tématu Smart Region – tedy jeho významu, fungování v zahraničí a možnému přenesení sem do Pardubického kraje Účast na přednáškách také přislíbil Milan Vich, energetický manažer Pardubického kraje, kde se budou probírat EPC projekty,“ doplnil výkonný ředitel Energeticko- technického inovačního klastru Petr Lukáš.

Kromě odborných přednášek se také představí ty nejmodernější elektromobily různých značek. V některých se návštěvníci budou moci dokonce projet. Chybět nebudou ani nanotechnologie, které nachází své uplatnění například ve zdravotnictví nebo v ochranných oděvech. To je jen malý výčet vystavovatelů na Dni klastrů v Pardubickém kraji. Akce začíná ve čtvrtek 28. dubna v 10 hodin a předpokládaný konec je v 17 hodin. U příležitosti premiéry Dne klastrů v České republice je vstupné zdarma.

foto: shutterstock gallery

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *