Home Z regionu PARDUBICKÝ KRAJ SLAVÍ 16 LET OD SVÉHO VZNIKU

PARDUBICKÝ KRAJ SLAVÍ 16 LET OD SVÉHO VZNIKU

PARDUBICKÝ KRAJ SLAVÍ 16 LET OD SVÉHO VZNIKU
180
0

Den Pardubického kraje nabízí dnes po celý den bohatý program. Komentované prohlídky budovy úřadu i od samotného hejtmana a besedy s představiteli kraje jsou připraveny jak pro školy, tak i pro širokou veřejnost.

Nesmí chybět ani dobročinný jarmark, kde chráněné dílny prezentují své výrobky a vystoupí i klienti sociálních služeb. K dispozici je také bezplatné poradenství Občanské poradny Pardubice. Na Komenského náměstí se představí složky Integrovaného záchranného systému. Policisté, hasiči, zdravotníci, horská služba i kynologové se psy přiblíží svoji práci a dají nahlédnout i do tajů techniky, kterou mají při vykonávání své služby k dispozici. Návštěvníci si tak mohou zkusit jak to vypadá, když narazíte ve třiceti kilometrové rychlosti nebo jsou k dispozici takzvané opilé brýle. Představí se také střední školy a Univerzita Pardubice.

„Chceme lidem ukázat, že i když jenom vyjdou ven na ulici, tak už jsou součástí Pardubického kraje. Zároveň jsou v tento den organizovány komentované prohlídky, kde přibližujeme nejenom historii celé budovy, ale připomínáme i důležitost fungování krajů,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Šestnácté výročí od vzniku Pardubického kraje tak mohou lidé oslavit na Komenského náměstí v Pardubicích, a to ve čtvrtek 12.května od 10 hodin do 18 hodin.

foto: Pardubický kraj

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *