Home Sport PARDUBICE MEKKOU FOTBALU?

PARDUBICE MEKKOU FOTBALU?

PARDUBICE MEKKOU FOTBALU?
328
0

Pardubice budou mít už od září svoji fotbalovou akademii. Mládežnická Fotbalová akademie Pardubického kraje má podchytit talentované fotbalisty v regionu a nabídnout jim profesionální odbornou přípravu. V memorandu se na tom dohodli zástupci města Pardubic, Pardubického kraje a Fotbalové asociace České republiky.

„Akademie nejenže pomůže výchově nových kvalitních hráčů pro český fotbal, ale věřím, že také přispěje ke zkvalitnění domácího hráčského kádru. Pardubický fotbal si naši podporu zcela určitě zaslouží, vždyť dělá svým příznivcům radost již 117 let a zdejší sportovní klub patřil ve čtyřicátých letech k nejlepším v republice,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Od září 2016 bude mít fotbalová akademie základu v ZŠ Ohrazenice a je určena pro zhruba padesát žáků 8. a 9. tříd. Součástí programu je kromě standardní výuky i osm hodin sportovních aktivit, speciální stravování, ubytování mimopardubických dětí a také regenerace.
Na podporu talentovaných fotbalistů mají město i kraj tento rok vyčleněno 600 tisíc korun. Fotbalová asociace by pak měla přispět několika miliony ročně.

foto: ilustrační

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *