Home Sport NIKAS BYL DISKVALIFIKOVÁN- VELKÁ PARDUBICKÁ TAK POPRVÉ V DOSTIHOVÉ HISTORII MĚNÍ VÍTĚZE

NIKAS BYL DISKVALIFIKOVÁN- VELKÁ PARDUBICKÁ TAK POPRVÉ V DOSTIHOVÉ HISTORII MĚNÍ VÍTĚZE

NIKAS BYL DISKVALIFIKOVÁN- VELKÁ PARDUBICKÁ TAK POPRVÉ V DOSTIHOVÉ HISTORII MĚNÍ VÍTĚZE
222
0

Ostře sledovaná dopingová aféra vítěze poslední Velké pardubické dospěla do smutného konce. Desetiletý hnědák Nikas, který 11. října v sedle s žokejem Markem Stromským bezkonkurenčně vyhrál v rekordním čase prestižní závod, byl diskvalifikován!

Nikas měl po dostihu v sobě zakázané látky v podobě alkaloidů kofeinu a teobrominu. Výsledky potvrdila jak analýza vzorku A v Německu, tak i kontrola vzorku B ve Velké Británii. „Vzhledem ke skutečnosti, že kofein patří do skupiny bezpodmínečně zakázaných látek a i u teobrominu byla překročena povolená prahová hodnota, pořádková komise na základě ustanovení koně Nikas z doběhu dostihu diskvalifikovala,“ stojí ve zprávě Pořádkové komise Jockey klubu ČR.

I když trenér Nikase Stanislav Popelka doložil, že nešlo o úmyslné podání nepovolených látek, rozhodnutí komise to nezměnilo. Majitel Petr Kupka tak přijde o prémii ve výši dvou milionů korun. Nejvíce rozhodnutím ale utrpěl Marek Stromský, který podobné zklamání už zažil. V roce 2008 sice s běloušem Amant Grisem doběhl do cíle jako první, ale kvůli nedodržení trasy byl diskvalifikován. Stromský už oznámil ukončení kariéry.

Novým vítězem 125. ročníku Velké pardubické se tak stává hnědák Ribelino s žokejem Pavlem Kašným. Dostihový spolek už řeší čas a místo nového předání cen.

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *