Home Politika MĚSTO PODPORUJE SBORY DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

MĚSTO PODPORUJE SBORY DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

MĚSTO PODPORUJE SBORY DOBROVOLNÝCH HASIČŮ
246
0

Vedení města Pardubice schválilo pravidla pro poskytován, dotace, a tak se dobrovolní hasiči dočkají podpory ve výši pěti set milionů korun. Dotace bude čerpána z programu Prevence kriminality a podpora bezpečnosti s podtitulem Prevence požární ochrany. Primátor Pardubic považuje práci dobrovolných hasičů za velice důležitou.
„Občanská sdružení, veřejně prospěšné organizace a jiné orgány a organizace působící na úseku požární ochrany jsou právě těmi organizacemi, které nejvíce přispívají k zapojení dětí a mládeže do organizované, smysluplné činnosti. Nejenže se tak předchází patologickým jevům mezi touto cílovou skupinou, ale zároveň se jim vštěpují základní lidské a společenské hodnoty, díky kterým se dětská duše a osobnost může dále vyvíjet tím správným směrem,“ řekl nadšeně primátor Martin Charvát.
Sbory dobrovolných hasičů se podílejí nejenom na programu pro mládež, ale zapojují se i do preventivních akcí města, jako je údržba, oprava požární techniky a činnosti k předcházení požárů, kde seznamují širokou veřejnost s potřebnou prevencí.

„Díky tomuto titulu budou moci dobrovolné hasičské sbory ve městě, které čítají více než dvě stovky členů, začít s obnovou historické a často již nevyhovující techniky. Tím přispějí ke zvýšení požární bezpečnosti města a zároveň budou moci čelit dalším možným mimořádným událostem,“ uvedl Jiří Chmelík, předseda Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality.

O dotaci mohou žádát dobrovolné sbory z Doubravic, Dražkovic, Drozdic, Ohrazenic, Opočínku, Pardubic – města, Rosic nad Labem, Slovan, Starých Čívice, Svítkova – Popkovice, Trnové, Mnětic a Hostovic.

zdroj foto: 

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *