Home Z regionu LEGENDÁRNÍ PARDUBICKÝ PŮLMARATON, ALE I KOMPLIKACE V DOPRAVĚ

LEGENDÁRNÍ PARDUBICKÝ PŮLMARATON, ALE I KOMPLIKACE V DOPRAVĚ

LEGENDÁRNÍ PARDUBICKÝ PŮLMARATON, ALE I KOMPLIKACE V DOPRAVĚ
164
0

Tradiční Pardubický vinařský půlmaraton už je za dveřmi. Na startovní čáru se v Pardubicích už v sobotu postaví tisíce atletů z celého světa. Trasa půlmaratonu ale vede ulicemi města, a tak budou muset mít řidiči o tomto víkendu pevné nervy.

Trasa závodu začíná na Smetanově náměstí a povede ulicí Jahnova , Sakařova, Bezdíčkova a Husova. Pokračovat bude ulicí Mezi Mosty, ulicí Labskou až k Tipsport aréně, přes Wonkův most ulicí Hradeckou, dále pak přes Cihelnu ulicí Studentskou a Kunětickou. Po otočce ve Starém Hradišti povede trasa v protisměru zpět ulicí Hradeckou až na Masarykovo náměstí a přes třídu Míru do druhého kola, resp. do cíle na Pernštýnské náměstí. Od pátku do neděle je také kompletně uzavřeno Pernštýnské náměstí, ulice Sv. Anežky České od křižovatky s ulicí Na Třísle a Pernštýnská ulice.

V sobotu pak bude pro veškerou dopravu od 5:00 do 18:00 uzavřena třída Míru, od 7:00 do 17:00 Smetanovo náměstí a náměstí Republiky a ulice Jahnova, Bubeníkova, Sakařova, Bezdíčkova, Husova, Mezi Mosty, Labská a U Stadionu, od 10:00 do 16:00 ulice Studentská, Kunětická a Hradecká ulice od křižovatky s Poděbradskou ulicí. Řidiči jedoucí Hradeckou ulicí směrem na Staré Hradiště ale musí počítat s uzavírkou již o hodinu dříve, tedy od 9:00.

Mezi 9:00 a 16:00 budou také uzavřeny pravé jízdní pruhy na silnici II/324 (Hradecká) z Masarykova náměstí až po křižovatku Poděbradskou, doprava bude svedena obousměrně do levých jízdních pruhů. Veškeré informace naleznou řidiči na stránkách města http://www.pardubice.eu/urad/radnice/odbory-magistratu/odbor-dopravy/aktualni-dopravni-omezeni/pardubicky-vinarsky-pulmaraton-2016/. Informace o úpravách městské hromadné dopravy jsou pak k dispozici na webu www.dpmp.cz.

foto: Město Pardubice

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *