Home Krimi JE TO VRAŽDA, NE ZABITÍ. POLICIE PŘEHODNOTILA SRPNOVÉ UMUČENÍ BEZDOMOVCE
0

JE TO VRAŽDA, NE ZABITÍ. POLICIE PŘEHODNOTILA SRPNOVÉ UMUČENÍ BEZDOMOVCE

JE TO VRAŽDA, NE ZABITÍ. POLICIE PŘEHODNOTILA SRPNOVÉ UMUČENÍ BEZDOMOVCE
363
0

Policejní vyšetřovatelé změnili kvalifikaci hrůzného násilného útoku. Dva mladíci se při něm na autobusovém nádraží v Pardubicích vrhli na bezdomovce, kterého po půlhodinovém útoku doslova umučili k smrti. Policie původně čin vyšetřovala jako ublížení na zdraví s následkem smrti, nyní však policie svůj postoj přehodnotila. Byla to vražda, tvrdí komise.
Odsouzení za vraždu nyní hrozí dvěma nezletilým mladíkům, kteří 3. srpna brutálně zaútočili na spícího bezdomovce na autobusovém nádraží v Pardubicích. Za napadení, které trvalo více než půl hodiny a během kterého oba útočníci do muže kopali, bili ho pěstmi a nakonec mu zapálili vlasy, hrozí po překvalifikování oběma útočníkům 5 až 10 let vězení. Původně přitom mohli za mřížemi skončit nanejvýš na pět let, neboť byli podezření „pouze“ z ublížení na zdraví s následkem smrti.

„S ohledem na výsledky přípravného řízení, zejména s ohledem na závěry znaleckých posudků z odvětví soudního lékařství, psychiatrie a psychologie došlo k překvalifikování skutku z provinění těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti na provinění vraždy,“ uvedla tisková mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

Podle Pardubického deníku si mladíci útokem pouze krátili dlouhou chvíli. Pětapadesátiletý bezdomovec tak byl pouze náhodnou obětí. Celé napadení přitom svou brutalitou zaskočilo i samotné kriminalisty. „Mladíci měli muže bít údery pěstmi i kopy po celém těle, včetně obličeje. V útocích se střídali. Vše bylo vedeno s velkou intenzitou. Po muži dokonce několikrát vystřelili ze vzduchové pistole a k útoku použili i tzv. boxera. Poté muže poranili i nůžkami, které mu vzali z batohu. Útok byl veden i na genitálie poškozeného. Mladíci dokonce použili i francouzskou hůl, ze které sundali gumový nástavec a holí mu poškodili anální otvor. Nakonec mu zapálili vlasy, které mu uhasili botou jednoho z nich,“ popsal průběh incidentu vyšetřovatel případu kpt. Robert Veleta. Mladíci zůstávají i nadále ve vazbě.

Zdroj foto: Policie ČR

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *