Home Kultura DEN ZEMĚ OSLAVILI OBYVATELÉ PARDUBIC VE VELKÉM!

DEN ZEMĚ OSLAVILI OBYVATELÉ PARDUBIC VE VELKÉM!

DEN ZEMĚ OSLAVILI OBYVATELÉ PARDUBIC VE VELKÉM!
219
0

Den Země je svátek, který je věnovaný naší planetě a lidem žijícím na ní. Pernštýnské náměstí se tak v pátek opět zaplnilo stánky, které prezentovaly práci neziskových organizací, a na pódiu se střídala různorodá vystoupení. Den Země tak Pardubice oslavily ve velkém.

„Den Země je vlastně taková velká oslava, sešly se tu neziskové organizace z celého Pardubického kraje a každá si připravila hravou soutěž pro děti. Děti musely splnit patnáct úkolů s ekologickou a sociální tematikou a poté dostaly ceny. Navíc tu máme pódium, kde byla módní přehlídka. Zajímavé je, že všechna trička, kabelky, zástěry pocházejí z dílen neziskových organizací, které vyrábějí právě klienti a navíc bylo možné si tyto výrobky i zakoupit,“ uvedl Michal Chlumský z Koalice nevládek Pardubicka, která už pošesté za podpory Pardubického kraje tuto akci pořádala.

Kromě stánků a již zmiňované přehlídky byla na programu i řada tanečních vystoupení. Stejně jako minulý rok i letos vzniklo na Den Země společné umělecké dílo. Model na téma „Voda a příroda“ se skládal ze dvou krajin, jimiž protéká řeka. Jedna znázorňovala znečistěnou krajinu, ta druhá naopak krajinu čistou, bohatou na život. Model vymalovali všichni účastníci akce.

foto: Pardubický kraj

den zeme 3

den zeme

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *