Home Z regionu CENTREM PARDUBIC UŽ BEZ VYZNAČENÝCH JÍZDNÍCH PRUHŮ?

CENTREM PARDUBIC UŽ BEZ VYZNAČENÝCH JÍZDNÍCH PRUHŮ?

CENTREM PARDUBIC UŽ BEZ VYZNAČENÝCH JÍZDNÍCH PRUHŮ?
173
0

Je to tak! Konečně zmizí vyhrazené jízdní pruhy pro městskou hromadnou dopravu, složky integrovaného záchranného systému a cyklisty v centru města. Značení bylo vloni zřízeno kvůli rozsáhlým rekonstrukcím. Město sice na zkoušku už na konci loňského roku pustilo dopravu do obou jízdních pruhů, zůstávající značení ale mátlo řidiče a působilo komplikace. Rada teď schválila jeho definitivní zrušení.

Z výsledků pozorování, které zajišťoval odbor dopravy na náměstí Republiky, Sukově třídě a Masarykově náměstí vyplynulo, že zpoždění MHD a nakonec i ostatních vozidel ve špičkách v současné době přímo nesouvisí s vyhrazenými či nevyhrazenými jízdními pruhy, ale s kapacitou křižovatky u zimního stadionu a také s některými přechody pro chodce bez světelné signalizace,“ uvedl po jednání rady náměstek primátora zodpovědný za dopravu Jiří Rozinek.

Z výsledků posouzení také vyplynulo doporučení řídit přechod pro chodce mezi zastávkami MHD na Masarykově náměstí světelným signalizačním zařízením s tlačítkem výzvy. Odbor dopravy také během následujících měsíců bude posuzovat systém řízení i na dalších přechodech v centru Pardubic.

LEAVE YOUR COMMENT

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *